Hakkımızda

 2016 yılında faaliyetlerine başlayan derneğimiz öncelikle Türk ve Moğol halkları arasında köprü olmayı amaçlamaktadır. Tarihi çok gerilere giden Türk ve Moğol halkı; birçok ortak paydaya sahip olduğu gibi, ortak değerler konusunda da birbirine çok yakındırlar. Dilden, yaşam alışkanlıklarına kadar bu ortak hafıza; birçok örnekte kendini hatırlatmaktadır. Biz de en başta belirttiğimiz gibi, bu zenginliği; değer olarak iki ülke insanlarına yansıtmak, kuvvetlenmesine katkıda bulunmayı öncelikli amaç edindik.

Bu felsefe dahilinde Türkiye’deki Moğolistan Vatandaşı insanlarımıza da, daha faydalı olabileceğimizi hiç aklımızdan çıkarmadık. Türkiye Vatandaşı olan ve olmayan tüm Moğolların her türlü ihtiyacı, sorunu ve istekleri için ortak ses olmaya çalışıyoruz. Bireysel ve toplu her türlü taleplerinde, aracı ve çözüm ortağı olmaya çabalamaktayız.

Konsolosluğumuzla da yakın işbirliği yaparak; çeşitli faaliyetler, projeler ve iki topluma da hitap edecek kültürel aktivitelerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.